דיוס קידוחים

דיוס – שימוש בדייס 

מאז שהוקמה, מדינת ישראל נמצאת בתנופת בנייה. גלי הגירה מאסיביים אחרי 2000 שנות גלות יוצרים צורך מתמיד בבנייה ופיתוח של עוד ועוד מבנים למגורים, מסחר, תעשיה וצרכי ציבור. כתוצאה מכך, אפשר למצוא בישראל ענף בנייה מפותח ועשיר. אבל אי אפשר לבנות בלי יסוד יציב.

בדיוק לכאן אנחנו נכנסים. חברת גאוטסט מתמחה בסקרי קרקע וקידוחים – שמאפשרים לקבלנים ויזמים להמשיך ולפתח את ישראל. בטקסט שלפניכם תוכלו לקרוא על אחד השירותים הנפוצים שלנו – דיוס קצה. בטקסט נסביר מהו דיוס, איך עובד תהליך דיוס ונציג עוד מידע רב וחשוב בנושא.

מה הוא דיוס

כמו כל מגדל, גם טקסט מקצועי חייבים להתחיל מהיסוד. לכן, נתחיל בשאלה מהו דיוס. כדי להסביר מה זה דיוס, נצטרך קודם כל להתייחס למונח 'דייס'. דייס הוא שם גנרי לחומר דליל דמוי בטון, המשמש להכשרה וייצוב של קרקע. דיוס הוא למעשה הפועל המתאר שימוש בדייס.

כלומר, דיוס הוא שינוי שמבצעת חברת הקידוח בקרקע, כאשר יש צורך בביסוס וחיזוק, באמצעות דייס. אחרי שהבנו מהו דיוס, נוכל לעבור לשלב הבא – הסבר מהו דיוס קצה.

מה זה דיוס קצה

כאשר יש בעיה עם השכבות הראשונות של הקרקע. למשל אם המשקל שהיא יכולה לשאת הוא קטן מהרגיל, ייעשה שימוש בדיוס קצה. בדיוס קצה אנחנו נרצה לחזק את הקרקע לכל אורך הכלונס – עד השכבה היציבה ביותר. ניתן לבצע דיוס קצה בטכניקה של חלחול, לחץ או הזרקה סילונית.

מתי משתמשים בדיוס קצה

כדי לוודא שהבניין יציב וחזק – יש לערוך ביקורת ליציקת הכלונס. את הביקורת הזו ניתן לערוך על ידי פתיחה וחריצה של צינורות ייעודים, הנקראים צינורות גמא.

כאשר נחשפים בכלונס פגמים כמו סדקים או פגמים גאומטריים – צריך למלא את צינורות הגמא בתערובת דייס (או כמו שלמדנו עכשיו – דיוס). בדיוס קצה נשתמש באחד מהמקרים הבאים:

  1. היווצרות חללי יציקה
  2. ערבוב של בנטונייט עם בוץ במהלך היציקה
  3. מפולות של קרקע לתחתית הכלונס
  4. היווצרות של סדקים לרוחב היציקה

שיטות לשימוש בדיוס

חברת גאוטסט היא אחת חברות הקידוח וסקירת הקרקע המתקדמות והמובילות בישראל. ככזו, אנו מציעים שלוש שיטות לדיוס:

דיוס לחץ

בטכניקה זו, מוחדרת לקרקע מכונת דייס המאופיינת בצמיגות גבוהה. הדייס עצמו מוחדר לקרקע בלחץ גבוה, ומהירות הזרימה של חלקיקי הגראוט (שם נוסף לדייס) בקרקע יוצרת ציפוף של חלקיקי הקרקע שסביבם ומחזקת את הקרקע.

דיוס חלחול

בניגוד לדיוס לחץ, דיוס חלחול מבוסס דווקא על תהליך איטי. לפני התהליך, המהנדס קובע את הרכב הקרקע הרצוי. לאחר מכן, מכונת הדיוס מחדירה לקרקע את החומרים שנקבעו מראש בהליך איטי של חלחול, כך שהנפח והמבנה של חלקיקי הקרקע לא משתנה

דיוס הזרקה סילונית

הזרקה סילונית היא למעשה "פתרון הקסם" של הדיוס. ניתן להשתמש בהזרקת סילון כמעט בכל סוג קרקע, ולשנות את מבנה חלקיקי הקרקע בהתאם לדרישות המבנה העתידי ותנאי השטח הקיימים.

גאוטסט קידוחי ניסיון ובדיקות קרקע

גאוטסט היא חברה ישראלית פרטית העוסקת בקידוח וסקרי קרקע. החברה, שהוקמה בשנת 2016 והפכה בתוך פחות מעשור לאחת החברות המובילות בתחומה, מתמחה בבדיקות סקר, קידוחי ניסיון ובארות ניטור. אמינות, מקצועיות ובטיחות מוטבעים ב-DNA של החברה, כפי שיוכלו לספר לכם עשרות הלקוחות שקיבלו שירות מהחברה לאורך השנים.

אם אתם זקוקים לשירותי דיוס קצה, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר.

להצעת מחיר

דילוג לתוכן